Loading...

نحوه اندازه گیری پارکت لمینت

0 نظر
نحوه اندازه گیری پارکت لمینت
هنگام نصب پارکت، در چند مرحله به اندازه گیری های مختلف شامل اندازه گیری مساحت کف، اختلاف سطح و اندازه گیری پارکت ها نیاز خواهیم داشت. هر چقدر این اندازه گیری ها دقیق، اصولی و با توجه به جزئیات انجام گیرد، فرایند نصب، روانتر و نتیجه کار بهتر خواهد بود.

روش اندازه گیری برای پارکت لمینت

پارکت لمینت کلیک دار یک کفپوش فوق العاده و با روش نصب نسبتاً آسان است که شاید شما هم با کمی دقت حتی بتوانید خودتان آن را نصب کنید، برای نمونه می توان به پارکت لمینت امپریال اشاره کرد که یکی از پارکت های خوب و با ارزش خرید بالا می باشد. هنگام نصب پارکت، در چند مرحله به اندازه گیری های مختلف شامل اندازه گیری مساحت کف، اختلاف سطح و اندازه گیری پارکت ها نیاز خواهیم داشت. هر چقدر این اندازه گیری ها دقیق، اصولی و با توجه به جزئیات انجام گیرد، فرایند نصب، روانتر و نتیجه کار بهتر خواهد بود. با ما همراه باشید تا نحوه اندازه گیری پارکت لمینت را مرور کنیم.

 

اندازه گیری کف اتاق

 

از یک متر نواری برای اندازه گیری طول دیوارها استفاده کنید و از شخص دیگری هم بخواهید که در این کار به شما کمک کند. شما و دوستتان باید متر نواری را در پایین ترین قسمت دیوار و چسبیده به سطح زمین نگه دارید، تا بتوانید اندازه دقیق هر دیوار را بدست آورید. اگر اتاق مربع یا مستطیل باشد، کار ساده است و تنها کافیست 2 دیوار که دارای گوشه مشترک هستند را اندازه بگیرید، به طوری که طول و عرض اتاق را بدانید. ولی اگر شکل اتاق غیر معمول باشد، مثلا اگر اتاقی با بیش از 4 ضلع داشته باشیم، در این صورت اندازه گیری هر کدام از دیوارها مهم است.

اندازه گیری پارکت

 

زمانی که طول دیوارها را دارید، می توانید متراژ فضای کف اتاق را محاسبه کنید. اگر اتاق بشکل مربع یا مستطیل باشد، به راحتی می توانید با ضرب کردن طول و عرض اتاق، مساحت آن را محاسبه کنید.

نحوه اندازه گیری پارکت لمینت

 

اگر اتاق شما دارای شکلی غیر معمول است، کف اتاق را به بخش های مربع یا مستطیل شکل تقسیم کنید، اینکار را به صورت ذهنی یا خط کشی روی زمین انجام دهید، سپس می توانید مساحت هر بخش را محاسبه کرده و در انتها آنها را با هم جمع کنید تا مساحت کل کف بدست آید. به عنوان مثال، اگر یک اتاق به شکل "L" دارید، آن را به 2 قسمت مستطیل تقسیم کنید، اندازه هر دو منطقه را محاسبه کرده و سپس آنها را به هم اضافه کنید.

روش اندازه گیری برای پارکت لمینت

 

وقتی یک پارکت خاص را انتخاب کردید، به دستورالعمل های شرکت سازنده توجه کنید تا بتوانید میزان پارکت مورد نیاز خود را بر اساس متراژ محل، بدست آورید. همچنین باید بدانید که چه مقدار پارکت اضافه سفارش دهید تا در صورت بروز خطا و یا برخی مشکلات پیش بینی نشده، با کمبود پارکت مواجه نشوید. به طور معمول، باید حدود 15٪ لمینت بیشتری سفارش دهید، تا خطا ها، فضای برش و موارد پیش بینی نشده را پوشش دهید. پس از بدست آوردن مقدار کفپوش مورد نیاز و با توجه به قیمت پارکت لمینت، می توانید مبلغ کل را محاسبه کنید.

 

 

اندازه گیری تراز بودن سطح

 

قبل از شروع نصب، تراز بودن سطح را با تراز سنج، اندازه گیری کنید. نصب پارکت لمینت روی سطح هموار بسیار مهم است به طوری که هیچ نقطه ای از سطح نباید دارای برآمدگی یا فرورفتگی بیش از حد باشد. یک تراز سنج نجاری بلند بردارید و آن را در قسمت های مختلف در سراسر کف اتاق قرار دهید، اگر ناحیه ای پیدا کردید که سطح آن تراز نیست، روی زمین علامت گذاری کنید، تا بعداً آن ناحیه را اصلاح نمایید. اگر ابزار ترازسنج ندارید، می توانید از یک تخته که می دانید کاملاً صاف است، استفاده کنید. تخته را همانند تراز سنج روی نواحی مختلف زمین بگذارید و با توجه به نقاط تماس و عدم تماس تخته با سطح، قسمت های ناهموار را شناسایی کنید.

اندازه گیری برای پارکت لمینت

 

در صورت لزوم کف را صاف کنید. اگر متوجه شدید که کف محل شما هموار نیست، باید آن را اصلاح کنید. مصالح لازم برای تراز کردن سطح را خریداری کنید، محصولی بخرید که سازگار با کفپوش و برای این کار مناسب باشد. سپس مطابق دستورالعمل محصول، از آن استفاده کنید.

اندازه گیری برای پارکت

 

 

اندازه گیری پارکت لمینت

 

طول اتاق و همچنین اندازه هر یک از تخته های پارکت را اندازه بگیرید، با تقسیم طول اتاق بر اندازه تخته پارکت، تعداد تخته های مورد نیاز برای پر کردن اتاق را بدست می آوریم. مهم است که بدانید چند کفپوش در اتاق شما جای می گیرد تا اطمینان حاصل شود که وقتی به انتها رسیدید، فضای بسیار باریکی باقی نماند که پوشاندن آن دشوار باشد. اگر متوجه شدید که در انتها فضای بسیار کمی باقی خواهد ماند، بهتر است در ابتدای کار مقداری از تخته اول را قطع کنید تا فضا برای قطعه آخر بازتر شود.

اندازه گیری پارکت لمینت

 

فراموش نکنید که حتماً در تمام لبه های کف، فضای خالی برای انبساط پارکت لمینت (0.95 سانتی متر) باقی بگذارید. این فضای خالی زمانی از چشم ها پوشانده می شود که قرنیزها را دور تا دور لبه های کف قرار دهیم.

نحوه اندازه گیری پارکت لمینت

 

قبل از هر بار برش کفپوش ها، اندازه گیری های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید. دوبار اندازه بگیرید و یکبار برش دهید، این یک جمله قدیمی و معروف است. اندازه گیری دقیق باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد و باعث کم شدن هزینه ها می شود، زیرا دیگر کفپوش تلف شده ای نخواهید داشت.

 

نظرات
    ارسال نظر
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.