Loading...

2 روش برای پولیش پارکت لمینت

0 نظر
2 روش برای پولیش پارکت لمینت
پولیش پارکت لمینت روشی برای براق کردن و صیقل دادن آن است. برای استفاده از پولیش، ابتدا باید کفپوش را تمیز کنید، سپس مقداری ماده پولیش را روی زمین بریزید و آن را با یک پارچه پولیش مرطوب مالش دهید.

2 روش برای پولیش پارکت لمینت

پولیش پارکت لمینت روشی برای براق کردن و صیقل دادن آن است. برای استفاده از پولیش، ابتدا باید کفپوش را تمیز کنید، سپس مقداری ماده پولیش را روی زمین بریزید و آن را با یک پارچه پولیش مرطوب مالش دهید. اگر می خواهید از یک راه حل خانگی استفاده کنید، پارکت لمینت خود را با ترکیب روغن زیتون، آب و سرکه، پولیش کنید. از این محلول به همان روشی استفاده کنید که از محصول فروشگاهی استفاده کردید. هر 2 روش برای پولیش پارکت لمینت سریع، آسان و مؤثر هستند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

(توجه: برخی از فعالین حوزه پارکت لمینت بر این بار هستند که این نوع کفپوش نیاز به پولیش ندارد و اساسا نباید که پولیش شود، زیرا مواد پولیش می تواند به لمینت آسیب برساند. این افراد پیشنهاد می کنند که برای براق شدن پارکت لمینت بهتر است مرتبا آن را با مواد شوینده سازگار با لمینت تمیز کنید.)

 

قبل از پولیش باید کفپوش را تمیز کنید

همیشه پارکت لمینت را تمیز کنید تا از خراشیده شده با هرگونه خاک یا سنگی که ممکن است روی زمین باشد جلوگیری شود. برای جارو کردن کل کف، از جارو دستی و یا جارو برقی با سری برس استفاده کنید تا اثری از گرد و غبار یا خاک باقی نماند. اگر کف اتاق گل آلود یا کثیف است، قبل از جارو کشیدن، آن را تمیز کنید. برای این منظور می توانید از برخی مواد شوینده و آب نیز استفاده نمایید. برای آشنایی با روشهای تمیز کردن پارکت لمینت به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

پولیش پارکت

 

پس از جارو کشیدن کل سطح، یک پارچه پولیش را با آب گرم خیس کنید، سپس آنرا فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شده و کمی مرطوب بماند. اگر پارچه پولیش ندارید، از پارچه میکروفیبر استفاده کنید، زیرا نتیجه مشابهی خواهد داشت. همچنین اگر یک تی اسفنجی که سری پولیش به آن اضافه شده است دارید، به جای پارچه از آن استفاده کنید. حتما مراقب باشید که رطوبت پارچه بیش از حد نباشد زیرا رطوبت می تواند پارکت شما را خراب کند و یا باعث ایجاد پیچ و تاب در آن شود. در نهایت قبل از پولیش زدن پارکت، مطمئن شوید که زمین کاملا خشک شده باشد.

براق شدن پارکت لمینت

 

 

پولیش پارکت لمینت با یک محصول تجاری

به دنبال محصولی باشید که به طور خاص برای کفپوش های لمینت طراحی و تولید شده باشد، استفاده از پولیش مخصوص پارکت لمینت تضمین می کند که انجام پولیش، به آن آسیب نمی رساند. برای استفاده از هر محصول تجاری دستور استفاده را از روی بطری یا جعبه آن بخوانید و طبق دستور عمل کنید. عموما روش استفاده به اینصورت است که ابتدا بطری را تکان می دهیم، سپس آن را فشار می دهیم تا یک خط باریک ماده پولیش به طول کف لمینت شما، از آن خارج شده و روی زمین بریزد.

2 روش برای پولیش پارکت لمینت

 

از پارچه پولیش مرطوب استفاده کنید تا پولیش ها را در تمام کف لمینت مالش دهید. ابتدا دستمال را بر خلاف جهت رگه های پارکت به عقب و جلو حرکت دهید و سپس پارچه پولیش را در جهت رگه های پارکت به عقب و جلو بکشید. این کار به جلوگیری از ایجاد رگه هایی که در اثر پولیش باقی می مانند، کمک می کند. اگر پس از پولیش زدن پارکت، کمی براق یا روغنی به نظر می رسد، نگران نباشید چون این مسئله طبیعی است و با خشک شدن آن محو خواهد شد.

پولیش زدن پارکت

 

اجازه دهید پولیش لمینت به مدت 24 ساعت خشک شود. در صورت امکان از راه رفتن روی آن خودداری کنید. در هنگام خشک شدن از قرار دادن اجسام سنگین روی پولیش خودداری کنید، زیرا می تواند یک سطح به نظر ناهموار ایجاد کند.

پولیش لمینت

 

 

نحوه پولیش پارکت لمینت به روش خانگی

شما می توانید بجای خرید پولیش پارکت از بازار، یک ماده پولیش ساده در منزل درست کنید. به این ترتیب که، 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) روغن زیتون، 2 فنجان (470 میلی لیتر) آب گرم و 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) سرکه سفید تقطیر شده را درون یک بطری بریزید. این محلول به تمیز کردن و درخشش کفپوش لمینت شما کمک می کند. اگر سرکه سفید ندارید، به جای آن از سرکه سیب استفاده کنید. همچنین می توانید آمونیاک را بجای سرکه جایگزین کنید، در اینصورت برای هر 3 قسمت آب از 1 قسمت آمونیاک استفاده کنید. این پولیش خانگی می تواند به جای پولیش های فروشگاهی استفاده شود.

نحوه پولیش پارکت لمینت

 

15 قطره از یک اسانس خوشبو مورد علاقه خود را به محلول اضافه کنید. این یک روش عالی برای خوشبو کردن کف و خانه شما می باشد. 15 قطره از 1 اسانس یا ترکیبی از چند مورد دلخواه خود مانند پرتقال، لیموترش یا اسطوخودوس که همه گزینه های خوش بویی هستند را با محلول خود ترکیب کنید. اگر اسانس خوشبو ندارید، به سادگی می توانید از این مرحله صرفنظر کنید.

2 روش برای پولیش پارکت لمینت

 

درپوش بطری را محکم ببندید و سپس آنرا به شدت تکان دهید تا مواد بخوبی ترکیب شوند. هر بار که از این پولیش کفپوش استفاده می کنید، بطری را تکان دهید تا از ترکیب شدن مواد اطمینان حاصل کنید. روش استفاده از این محلول نیز همانند روش استفاده از محصول تجاری است که در بالا اشاره شد.

پولیش کفپوش

 

پارکت امپریال - پارکت یونیک - پارکت وینتریور

 

نظرات
    ارسال نظر
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.